Pod záštitou starosty města Vsetín pana Jiřího Čunka a z pověření České asociace tradičního karate, pořádal Sportovní klub policie Vsetín a Alcedo-SVČ Vsetín 5.ročník Mezinárodního turnaje v tradičním karate „Valachia cup 2015“. Na turnaj se přihlásilo 247 závodníků ze 17 oddílů z  Polska, Slovenska, Ukrajiny a České republiky.

Byl to už 5.ročník turnaje, na kterém závodili všechny věkové kategorie. V minulosti na Vsetíně byly pouze turnaje kumite družstev seniorů, mezi Českými a Polskými kluby. V současné době startovali na turnaji závodníci jak z Polska, tak ze Slovenka a Ukrajiny. Turnaj získává už své jméno a startují na něm jak mistři světa nebo Evropy, tak u dětí i vítězové Evropského poháru. Proto získat medaili na turnaji je velmi náročné a každý výsledek je velmi cenný.

Domácí klub, Sportovní klub policie Vsetín, v této konkurenci nominoval 43 závodníků a podařilo se mu vybojovat 8 zlatých, 8 stříbrných a 8 bronzových medailí. Zlaté medaile vybojovali: 2x zlatá byla Tereza Kleiblová a 2x zlatý byl i Martin Káčer, po jedné zlaté byli Lukáš Řepa, Markéta Ščotková, Emílie Adámková a Olívie Marková,

Stříbrné medaile vybojovali: 2x stříbrná byla Hana Juráňová a 2x stříbrná byla Dominika Vašíčková. Po jedné stříbrné byla Zuzana Holubcová, Olívie Marková, Filip Zádrapa a Adam Řepa.

Bronzové medaile získali: 2x bronzová byla Lucie Slováčková a po jedné bronzové medaili byli Vojtěch Krůžela, Michal Kučera, Adéla Koňaříková, Tomáš Zuzaňák, Emílie Adámková a Lukáš Tomaník.

Pro všechny závodníky byly připraveny věcné ceny, které poskytla firma INDET SAFETY SYSTEMS a.s., jejíž zástupci z Japonska byli při předávaní cen. Přestože, ani jeden z nich netrénuje karate. Tak díky tomu, že pocházejí ze země, odkud se karate rozšířilo do světa, byl to pro závodníky velmi příjemný zážitek a výraz uznání, za jejich výkon. Díky paní Vlaďce Bačové, dostal každý závodník perníkovou medaili s motivem 5. ročníku „Valachia cup a stejný motiv byl na dortech pro 3 nejúspěšnější týmy, které připravila paní Hana Sováčková.

 „Jsem velmi potěšen výkony závodníků z SKP Vsetín, protože byli určitě pod velkým tlakem. Bylo okolo 600 až 800 diváků a to z řad rodičů, přátel a veřejnosti. Takže opravdu museli být pod velkým psychickým tlakem. Už druhým rokem učím tradiční karate v Lidečku a na turnaji závodníci z Lidečka získali 2 zlaté a 2 stříbrné medaile. Což je výborný výsledek a jsem za to rád, protože si to určitě zasloužili. Velmi rád bych poděkoval všem rodičům a přátelům, kteří nám pomohli při organizaci celé soutěže.“. Dodal trenér karate Radek Kleibl