Do sobotního tenisového turnaje o Pohár starosty obce Lidečko se přihlásilo celkem deset účastníků, mezi kterými byla i jedna žena Kateřina Valová, která zdatně konkurovala mužům. Hráči byli vylosováni do dvou skupin po pěti, kdy následně každý s každým odehrál jeden klasický set od počátečního stavu 2-2. Do vyřazovacích bojů postoupili pouze první čtyři hráči ve skupinách a zbylí dva tenisté si zahráli o cenu útěchy, tedy o deváté místo, které nakonec získala Kateřina Valová.

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ VE SKUPINĚ A:

Ondřej Filák 1
Richard Kulíšek 2
Josef Gargulák 3
Mário Švec 4
Vojtěch Molek 5

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ VE SKUPINĚ B:

Ladislav Vala 1
Vojtěch Pastorčák 2
Jaroslav Rumánek 3

Michal Gargulák 4
Kateřina Valová 5

Záhy po odehrání skupin musel být turnaj na hodinu a půl přerušen kvůli nepříznivému počasí. Jakmile se počasí umoudřilo,  začaly vyřazovací boje, které se už odehrály na celý jeden set. Do semifinále ze skupiny A postoupil Filák a ze skupiny B hned tři tenisté – Vala, Pastorčák a Rumánek. Ze semifinálových klání se do finále probojoval Jaroslav Rumánek, který porazil Ladislava Valu 6-4 a také Ondřej Filák, který zvítězil 6-1 nad Vojtěchem Pastorčákem.

V zápase o třetí místo mezi Valou a Pastorčákem vyšel vítězně Pastorčák. Konečné turnajové finále, které se odehrálo mezi dvojicí Filák – Rumánek skončilo 6-2 pro Ondru Filáka, který tak ovládl tenisový ročník 2019 a získal pohár starosty obce Lidečko.