DŮM KULTURY VSETÍN STARTUJE ON-LINE PŘENOSY KONCERTŮ NA FACEBOOKU

Veřejně prezentovat a realizovat kulturní akce stále není díky epidemické situaci ve světě možné. A tak se pracovníci vsetínského Domu kultury za finanční podpory Města Vsetín rozhodli pro následující měsíce zprostředkovat svým návštěvníkům a příznivcům kulturu skrze on-line živé přenosy koncertů, které nabídne cyklus s názvem „Z kulturáku do obýváku“.

Jako první 25. února v 19 hodin vystoupí a pro vás on-line z malého sálu domu kultury zahraje kapela Dareband. 11. března v 19 hodin pak zazpívá Kamila Polonyová s Danielem Jakubíkem a hosty. Další koncerty a účinkující budeme postupně upřesňovat.
„Těmito přenosy se snažíme vyplnit již téměř půlroční kulturní vzduchoprázdno a navázat prostřednictvím on-line živých přenosů kontakt se všemi, kterým chybí živá hudba, setkávání se a kulturní život. Plánujeme je na každý druhý čtvrtek, vždy od 19 hodin. On-line přenosy koncertů z kulturáku však budou mít i další rozměr. Součástí streamu bude chat s umělci a také upozornění na vybranou dobročinnou sbírku,“ přiblížila Petra Vaňková, jednatelka Domu kultury.

Dobročinnou sbírku vyhlásila na začátku února Vsetínská nemocnice, která se tímto způsobem rozhodla pomoci jedné ze svých zdravotních sester z Oddělení následné péče. Ta se po tragickém úmrtí manžela ocitla těsně před Vánocemi sama se čtyřmi malými dětmi. Vlna solidarity a podpory – pomoci zasažené rodině v existenčních nesnázích – vedla k vyhlášení sbírky, do které se může zapojit i veřejnost.

Každý, kdo by chtěl Martině, Elišce, Vojtíškovi, Martince a Ondráškovi pomoci, tak může učinit zasláním libovolné částky na transparentní účet veřejné sbírky 1387907823/2700.

Pro zahraniční platby: IBAN: CZ9627000000001387907823, SWIFT: BACXCZPP.

Sledujte Facebookovou stránku Domu kultury Vsetín www.facebook.com/dkvsetin, kde budou koncerty přenášeny zdarma. Pokud se rozhodnete benefičně podpořit sbírku, na kterou vás během streamu vždy upozorníme, budeme moc rádi! Děkujeme.