Začátkem léta, přesněji 1. června, odstartoval druhý ročník tenisové ligy v Lidečku. V minulém, zahajovacím ročníku, v němž odehrál zápas každý s každým, se přihlásilo jedenáct hráčů. Po kladných ohlasech se do letošní ligy přihlásilo celkově osmnáct hráčů a pozměnil se systém hry. Vytvořily se dvě skupiny A a B, do kterých se vylosovali přihlášení hráči. Z minulého ročníku byli do skupin nasazení čtyři hráči – Ondřej Filák, Richard Kulíšek, Roman Hyžák a Ladislav Vala, ke kterým se poté vylosovali další přihlášení hráči. Za zmínku jistě stojí, že všichni hráči jsou z Lidečka, díky čemuž liga dostala originální a nezaměnitelný náboj.

Vznikly dvě skupiny po devíti hráčích, které se hrají systémem `každý s každým`. Celkově se odehraje osm zápasů. Hráči si sami domlouvají termíny se soupeři a poté výsledky zapisují. Veškeré výsledky, informace a tabulky najdete na webu www.tenislidecko.cz. Zde najdete i výsledky z minulých ročníků turnajů `O pohár starosty obce`. Zápasy mezi hráči ve skupinách se hrají bodovým systémem na dva vítězné sety.

Výhra 2-0 na sety – 3 body vítěz – 0 bodů prohrávající.
Výhra 2-1 na sety – 2 body vítěz – 1 bod prohrávající.

Termín ukončení zápasů ve skupinách je stanoven na 8. září. Poté se podle umístění rozlosuje vyřazovací pavouk, v němž na konci vítěz ligy zvedne pohár nad hlavu. První dva umístění ve skupinách A i B mají jisté čtvrtfinále a budou vyhlížet soupeře z osmifinále. Osmifinalisté si to rozdají mezi sebou dle umístění proti soupeřům z druhé skupiny. Hráči, kteří se neprobojují do vyřazovacích bojů, odehrají zápasy proti taktéž neprobojovaným soupeřům z druhé skupiny a budou se jim počítat body do konečného umístění.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je tabulka-obnovena-tenis.png.


HRÁČI SKUPINA A: Ondřej Filák, Jaroslav Rumánek, Richard Kulíšek, Vojtěch Pastorčák, Josef Hyžák, Jakub Kocourek, Vojtěch Ryza, David Ryza, Miloslav Sáblík

HRÁČI SKUPINA B: Roman Hyžák, Ladislav Vala, Aleš Číž, Mario Švec, Karel Kotraba, Martin Kocourek, Filip Samiec, Josef Rumánek, Petr Lysáček

K vidění jsou dramatické zápasy, kterým nechybí náboj, hecování, emoce ani legrace a fair play. Po skončení zápasů ve skupinách následuje vyřazovací pavouk. Veřejnost se může kdykoliv na některý ze zápasů přijít podívat a hráče povzbudit. Termíny vyřazovacích zápasů, takzvaného „pavouka“, budou oznámeny na stránkách www.tenislidecko.cz a taktéž na plakátu před obecním úřadem v Lidečku. Po skončení tenisové ligy proběhne ještě jednodenní tenisový turnaj `O pohár starosty obce`. O přesném termínu konání vás budeme s předstihem informovat.

Aktualizace ke dni 13.9.2021