V sobotu, 22.7.2023 proběhl na našem hřišti v Lidečku dorostenecký turnaj, „Memoriál Aloise Františáka“, dlouholetého trenéra mládeže (trénoval starší žáky 38 let), aktivního člena SK Lidečka a výborného fotbalisty, který během své dlouhé aktivní kariéry nastupoval taky za Slavičín a v rodném Lidečku.

Memoriálu se zúčastnily čtyři týmy, Slavičín, Velké Karlovice, Ratiboř a domácí tým Lidečka. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba 2x25minut. Všechny zápasy byly velmi zajímavé, k vidění byly výborné individuální i týmové výkony, plno krásných akcí, pěkných branek, kterých padlo celkově v šesti zápasech 26, což je krásné číslo a taky důkaz, že se memoriálu zúčastnily opravdu kvalitní a fotbalové mančafty. O pořadí turnaje se rozhodovalo do posledního písknutí rozhodčího. Nakonec týmy Slavičína, Ratiboře a domácího Lidečka získaly všechny po šesti bodech, a tedy dvou výhrách, a tak muselo o vítězi rozhodnout skóre, které mělo nejlepší domácí SK Lidečko 11:2, na druhém místě se umístil tým Slavičína, taky s šesti body a skóre 6:4, třetí skončil celek z Ratiboře opět se ziskem šesti bodů a skóre 5:6 a čtvrté místo obsadilo mužstvo Velkých Karlovic, které sice nezískalo žádný bod, skóre 3:13, ale ve všech zápasech předvedli kvalitní výkony a k bodům neměli daleko. V Lidečku se ještě vyhlašovali individuální trofeje, které nejsou sice úplně v týmovém sportu podstatné, ale je to motivace pro všechny mladé fotbalisty do další práce. Rozhodovali o nich trenéři všech zúčastněných týmů. Nejlepším střelcem se stal Jakub Rapant ze Slavičína se čtyřmi vstřelenými góly. Mezi brankáři zvítězil René Cirtek, gólman Velkých Karlovic. A cenu pro nejlepšího hráče celého turnaje získal zaslouženě útočník domácích, Jan Janáč z Lidečka.

Jsme moc rádi, že celý turnaj měl skvělou kulisu, o kterou se postarali všichni zúčastnění. My chceme moc poděkovat, že nás svou návštěvou poctil a ceny předával místopředseda Krajského fotbalového svazu, Pavel Brímus, a starosta naší obce, Vojtěch Ryza, děkujeme rodině pana Františáka, která se na Memoriálu aktivně podílela, zvláště jeho manželce, paní Cecílii. Chceme poděkovat zástupcům médii valasskyfotbal.com, regionvalassko.cz a týdeníku Jalovec za jejich účast a skvělou spolupráci. Moc děkujeme oběma hlavním rozhodčím a lidečkovským rodákům Přemyslovi Kulíškovi a Markovi Filákovi, stejně jako jejich asistentům. Děkujeme za účast a skvělou fotbalovou podívanou všem zúčastněným týmům. A v neposlední řadě děkujeme všem fanouškům, kteří přišli své týmy podpořit v hojném počtu. My, pořadatelé, věříme, že se za rok znovu u nás, v Lidečku, potkáme.

Celé fotoalbum: https://eu.zonerama.com/Album/10081672?secret=v5pC3t1Ko95lAV6OVEY6LJ030&fbclid=IwAR3a2McqdIUbo1YJ40OreFlXOlxTY6juUan6ysyNxM-7zZjgqAS2gTJSREU

Autor fotografií: Jaroslav Rumánek