V sobotu, 24. 2. 2024 se v tělocvičně v Lidečku uskutečnil tradiční, oblíbený a, po širokém okolí hojně navštěvovaný turnaj ve stolním tenise. V úvodu turnaje proběhlo slavnostní blahopřání domácích pořadatelů třem jubilantům, kteří se zasadili o vznik tohoto turnaje a rozmach ping pongu v naší obci. Krásných „60“ let oslavil loni na podzim Karel Zádrapa, Ladislav Vala a Josef Zádrapa v únoru zapsali pět křížků, tedy „50“ let. Pak už se mohl naplno rozběhnout samotný turnaj. I přesto, že se naše akce křížila s turnajem v Zubří, přihlásilo se 51 mužů a 5 žen. Hanka Ševčíková si zahrála i hlavní mužský turnaj a všechny chlapy v základní skupině opravdu potrápila. Turnaj žen vyhrála právě Hanka Ševčíková. Na druhém místě skončila Liduška Galdová, Bronzovou medaili získala jediná mezinárodní účastnice, Slovenka Janka Kováčová, krásné čtvrté místo vybojovala hráčka až z Brna, Anička Kozubková, a na pěkném pátém místě skončila po boji Petra Lišková.

Mužský turnaj opět sliboval velké drama. Nasazeni do osmi skupin byli pouze domácí hráči, zbytek už rozhodl los. Čtyři skupiny byly po sedmi účastnících a čtyři po šesti. Z každé skupiny postoupili do prvního kola play off čtyři hráči. Pak už se hrálo vyřazovacím systémem osmifinále, čtvrtfinále, semifinále, finále. Mezi favority patřili stálí účastníci Zdeněk Plšek, Michal Gombár, Zdeněk Bazalka, Franta Řepa. Z nových tvářích se výborně jevili Petr Šín, Martin Jančík nebo Martin Váňa. Nejmladším účastníkem byl vynikající talent Peter Kováč. Z domácích hráčů se do osmifinále dostali Laďa Vala a Pepa Hyžák. Zaslouženým vítězem turnaje se stal Zdeněk Bazalka z Liptálu, který ve finále porazil Michala Gombára z Púchova. V zápase o třetí místo zvítězil Petr Šín z Nového Jičína nad překvapením turnaje, mladým borcem, Martinem Jančíkem, z Bratřejova. My, pořadatelé, děkujeme všem ženám i mužům za účast v turnaji a věříme, že se všichni za rok ve zdraví opět sejdeme.

Celé fotoalbum zde: https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipMIdt8d3IrlOi23l2SU6SrtXQ8JlLDt7RgSadXLNv3cKLB25ln6Ap3qB5oAoPdGjQ?key=VTBMZkZLSjFRT0s0bUlnYnZEYWg0Z2tBMFBZd2ZR

Autor fotografií: Kotraba Karel