Dne 30. března 2024 se ve Fighting Club Ostrava konalo 2.kolo Moravskoslezské ligy MMA.

Fighters centrum Spartakus Vsetín měl na tomto klání jednoho zástupce a to Tadeáše Machů.

Tento patnáctiletý mladík z Lidečka nastoupil ke svému pátemu zápasu, kdy již třikrát zápasil na lize MMA a jeden zápas podstoupil na galavečeru v Trenčíně.

Zápas byl vypsán na 3×2 minuty, bez úderů kopů a kolen do oblasti hlavy, jak v postoji, tak i po přenesení boje na zem. Při těchto utkáních zápasníci používají prvky boxu, kickboxu, wrestlingu, grapplingu a brazilského jiu jitsu. 

Tadeášovým soupeřem byl šestnáctiletý borec, se stejným kontem zápasů, z klubu Young Brothers Gym Frýdek-Místek.

Utkání dvou mladých borců začalo od první vteřiny ve svižném tempu, kdy od začátku Tadeáš převzal tempo celého zápasu. Byly vidět kickboxerské výměny, kde Tadeáš ukázal zkušenostní převahu a dravost. Boj se přenesl i na zem, kdy vsetínský mladík předvedl krásný strh soupeře na zem a i nadále boj dominantně kontroloval, až do konce prvního kola. V druhém kole již Tadeáš vykazoval jasnou převahu a na těsném konci druhého kola, které se z poloviny odehrálo na zemi, chytil soupeře do páky na ruku (přesněji na loket) zvané Armbar. Po uchycení tohoto prvku z brazilského jiu jitsu, byl rozhodčí nucen zápas ukončit, aby zabránil zranění soupeře.

Tadeáš byl se svým výkonem velmi spokojený a těší se na další kolo ligy, které by se mělo konat v květnu.