Dechová hudba Lidečanka

V malebném prostředí obce Lidečka – v osadě Račné se 20. ledna 1893 narodil zakladatel Lidečanky Josef Sekula. Lidečanka poprvé vystoupila na Kateřinské hodové zábavě v roce 1921. Od té doby začala její působnost v obci. Účastnila se i vítání prezidenta T. G. Masaryka roku 1924 v Lidečku. Největší úspěch měla Lidečanka na moravském Polka festu, kde obsadila první místo. Účastnila se akcí, jako jsou hasičské oslavy, obec roku 2008, včelařská pouť a valašské dožínky, při kterých doprovází krojovaný průvod obcí.

První kazetu nahrála v roce 1994 s Fryštácků Javořinů. Dalších šest hudebních nosičů nahrála v letech 1995 – 2021. Poslední CD “ 100 let Lidečanky “ bylo natočeno k příležitosti 100. výročí dechové hudby v Lidečku.

Dechová hudba Lidečanka vám zahraje na festivalech, přehlídkách, tanečních zábavách, plesech, koncertech domácích i zahraničních, oslavách ale také na vánočních koncertech…
Repertoár obsahuje skladby z Valašska, Slovácka i Čech. Každým rokem společně s obcí organizujeme Mezinárodní festival dechové hudby v Lidečku, který se koná první neděli v červenci v kulturním areálu u Čertových skal.

Kontakt